top of page

Chłód na wagę złota - Lato 2023

Jest marzec - choć wiosna puka do drzwi, do prawdziwego lata i wszystkich jego uroków zostało jeszcze trochę czasu. Warto przygotować się nie tylko na udane wakacje czy aktywności na świeżym powietrzu, ale również na pewne wyzwania najgorętszych miesięcy. Do tych na pewno należy walka z upałem - w domu, w firmie lub w biurze.

Sposobów na wychłodzenie wnętrza jest cała masa - wkrótce poświęcimy temu osobny wpis - ale naszym zdaniem metoda nr 1, czyli Klimatyzacja, będzie powoli odchodzić do lamusa. Precyzyjniej mówiąc, nie zaniknie zupełnie, ale ze względu na rosnące koszty energii, szkodliwość dla klimatu i niekorzystny wpływ na zdrowie, coraz częściej Klimatyzowanie Wnętrz będzie wspomagane innymi rozwiązaniami.Przeciwsłoneczne Folie Okienne - czy zastąpią Klimatyzację?


Jako producenci i dystrybutorzy Folii Okiennych, najchętniej odpowiedzielibyśmy że "tak, oczywiście, zawsze" :) Prawda jest nieco bardziej złożona. Folia Przeciwsłoneczna odbije 80% energii cieplnej, która dociera na okno. To sporo, ale po pierwsze nie jest to 100%, a po drugie - 80% redukcji "na oknie" nie oznacza 80% "ogólnie". Trzeba pamiętać, że okno to nie jedyna przestrzeń, przez którą ciepło wdziera się do wnętrz - choć często może się tak wydawać. Są jeszcze ściany, sąsiednie pomieszczenia, wentylacja, a często także sufit. Byliśmy kiedyś na konsultacji w Firmie, której siedziba (bardzo nowoczesna!) była pokryta blaszanym dachem (budynek przerobiono z fabryki na biuro kilka lat wcześniej). Jak się pewnie domyślasz, biuro latem stawało się jednym wielkim piekarnikiem. Tam montaż Folii na Oknach bez rekonstrukcji dachu nic by nie dał - ok. 60-70% ciepła docierało do środka przez nagrzanie blachy, a nie przez okna.

Podsumowując: jest ogromna szansa, że Folie Przeciwsłoneczne pomogą Ci bardzo mocno wychłodzić wnętrza - nierzadko o kilka, a nawet kilkanaście stopni. Nie jest to jednak rozwiązanie skuteczne w absolutnych 100% przypadków.


Wskazówka:

Zadzwoń lub napisz do nas i pokrótce opisz swoją sytuację "cieplną". Będziemy w stanie szybko doradzić, a jeśli Folia okaże się dobrym pomysłem w Twoim przypadku - z miejsca wycenić koszty Folii i ewentualnego Montażu. Model Folii też możemy dobrać "przez telefon" lub e-mailowo: robimy to z powodzeniem od 5+ lat, znamy się na rzeczy:)


Znośnego lata!


207 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page