Folia Lustro Weneckie - jak działa?

Logo Firmy Armolan Poland - Folie Okienne, Poznań

Lustro Weneckie (inaczej Lustro Fenickie bądź Lustro Półprzepuszczalne) ma jedno proste zadanie: zapewnić maksimum dyskretności i kontroli jednocześnie. Innymi słowy, Ty widzisz wszystko, Ciebie nie widzi nikt.

Obecnie, Efekt Wenecki uzyskuje się najczęściej poprzez zamontowanie Folii Lustrzanej na okna. Folia posiada z jednej strony cienką warstwę mocnego metalu, dającego efekt klasycznego Lustra. Z drugiej strony Folia jest barwiona, dzięki czemu utrzymuje właściwości półprzepuszczalne.

Ważna uwaga: elementem koniecznym do efektu Lustra Weneckiego jest odpowiednia gra świateł:  pomieszczenie 'schowane' za Lustrem nie może być mocniej oświetlone - a najlepiej, gdy jest oświetlone słabiej (choćby o 1%). 

Sprawdź wizualizację video:  
BIURO lub DOM / MIESZKANIE

Czy oznacza to, że zwrot 'Folia Lustro Weneckie Dzień i Noc', często spotykany w reklamach, jest wyłącznie chwytem marketingowym?

Bez ingerencji w grę świateł - na pewno. Jeśli Lustro ma działać na zewnętrznej szybie budynku, wnętrze nie może być mocniej oświetlone niż przestrzeń za oknem. Efekt Wenecki, która Folia zapewnia zawsze podczas dnia przy świetle słońca, trudniej utrzymać po zmroku - od nas dowiesz się, jakie są opcje obejścia tego problemu. 

  • Folia Lustro Weneckie na YouTube
Efekt Folii Lustro Weneckie w pokoju przesłuchań
Folia Lustro Weneckie na pokoju gier w Finale Mistrzostw Świata w Sachach, Nowy Jork 2016

Kto skorzysta zatem na Folii Lustro Weneckie?
Oto kilka przykładów:

(1) Twoja Firma ma magazyn wartościowych przemiotów i nie chesz, by ktokolwiek widział jego zawartość.

(2) Sąsiedzi lub przechodnie zaglądają do mieszkania z bliskiej odległości.

(3) Chcesz mieć podgląd na halę produkcyjną (część biura, fabryki itp.) tak, by nikt nie widział, czy jesteś obecny i czy praca jest obserwowana.

(4) Zatrudniasz pracowników ochrony, którzy lepiej wykonają swoje zadanie, gdy będą wszystko widzieć - sami pozostając niewidoczni.

(5) przesłuchujesz Supermana (zdjęcie #1) lub grasz finał Pucharu Świata w szachach (zdjęcie #2).

A o najbardziej ekstremalnym wykorzystaniu Folii Lustro Weneckie przeczytasz tutaj :)

Folia Wenecka na Budynku w Poznaniu
OGT Installed by - Hosso Koszalin 202106.jpg