top of page

Folia Lustro Weneckie Dzień i Noc - czy istnieje?

Zaktualizowano: 2 lis 2022

Efekt Wenecki na oknach to coraz popularniejsza potrzeba w domach i mieszkaniach polskich miast. Nic dziwnego – ostatnie kilka lat upłynęło pod znakiem boomu mieszkaniowego, a Warszawa i inne największe miasta w kraju (zresztą te mniejsze też) zagęściły się od projektów deweloperskich. Budynki stawiane są w minimalnej dozwolonej odległości od siebie, a co za tym idzie – wszyscy jesteśmy bliżej swoich sąsiadów, niż kiedyś. Utrzymanie komfortu prywatności w domach i mieszkaniach wymaga rozwiązań, a jednym z nich stała się Folia Lustro Weneckie, odgradzająca nas wizualnie od sąsiadów i przechodniów. Trochę taki parawan na własne cztery kąty, ale przez który my wszystko widzimy :)

Folia Przeciwsłoneczna na Okna, budynek mieszkalny

Jeśli więc Folia Wenecka stała się topowym sposobem na prywatność, to powstaje naturalne pytanie: czy taka osłona działa zawsze, o każdej porze dnia i nocy, przez cały rok?


Pytanie o “Lustro Weneckie Dzień i Noc” na pewno jest w naszym firmowym top 3 najczęściej słyszanych i czytanych pytań :) Niestety, odpowiedź nie zawsze zadowala Klientów, bo trzeba uczciwie przyznać że Folia Lustrzana działa rewelacyjnie i “nie wpuszcza” do środka niepożądanego wzroku, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Folia Lustrzana Przeciwsłoneczna, montowana od zewnątrz

Jak piszemy w sekcji “Jak działa Lustro Weneckie” naszej strony, do Efektu Weneckiego potrzebna jest po pierwsze Folia (🤓), a po drugie - odpowiednia gra świateł, czy to naturalna czy ‘ustawiona’. Z reguły, Folia zapewnia prywatność po mniej doświetlonej stronie Folii, a więc tworzy lustro od strony jaśniejszej. Kilka lat temu nagraliśmy zresztą Film (obejrzyj tutaj), który to idealnie pokazuje. Za dnia - piękny, skuteczny efekt Lustra Weneckiego i 0% widoczności do środka. Pod wieczór - Efekt Wenecki utrzymany tylko przy zgaszonym świetle; zapalenie światła od razu mocno ogranicza ten efekt. Liczba odtworzeń Filmu (ponad 200,000!) dobrze pokazuje, że ten temat budzi Wasze zainteresowanie.


Folia Lustro Weneckie na Okna, model Armolan M20 XT
Folia Armolan M20 XT na fasadzie budynku biurowego

Realia użytkowania Folii pokazują, że o ile Folia Lustrzana jest w 100% skuteczna w ciągu dnia, przy zwykłym świetle dziennym, to jednak po zmroku efekt ten zanika jeśli w środku zapalimy światło. Co ważne, Efektu Weneckiego po zmroku nie utrzyma żadna Folia, nawet najciemniejsza i w swojej strukturze “najbardziej wenecka”. Przy zapalonym świetle we wnętrzach, przez okna po zmroku widoczność będzie pełna i nie za bardzo można temu przeciwdziałać. To znaczy - jest jedna metoda i na naszych stronach obiecujemy jej wyjaśnienie wszystkim ciekawym :) Możemy tutaj to podtrzymać - odezwij się do nas, a w 60 sekund wyjaśnimy, jaka jest opcja utrzymania Lustra w nocy. Od razu podkreślamy – nie będzie to rozwiązanie praktyczne w każdym przypadku, ale na pewno warto je poznać. Nie mówimy tu o Folii Matowej ani Szronionej, która oczywiście zablokuje permanentnie widoczność od środka z ulicy, bo taka blokada działa w obie strony i w zdecydowanej większości domów, mieszkań i biur jest zupełnie bez sensu.


Reasumując w prostych słowach: hasło “Lustro Weneckie Dzień i Noc” jest mało precyzyjne, a mówiąc bardziej językiem niebiznesowym - jest po prostu ściemą :) Chwytliwą i marketingowo sensowną, ale niestety ściemą. Natura właściwości fizycznych materiałów półprzepuszczalnych jest taka, że trzeba do nich dostosować światło. Obiecywanie efektu Lustra Weneckiego w dzień i w nocy, niezależnie od świateł po obu stronach Folii, to trochę jak obiecywanie że samochód pojedzie zarówno przy pełnym, jak i pustym baku. Rewelacyjnie by było, ale realia są jakie są :) Nie zmienia to faktu, że Folie Lustrzane Przeciwsłoneczne to znakomity pod kątem użytkowym produkt - skuteczny, prosty w montażu, bezinwazyjny, niedrogi - i jako Armolan Poland jesteśmy autentycznie dumni, że możemy go oferować na polskim rynku już od 6 lat.


A tu, w ramach ciekawostki, test naszych Folii autorstwa Toma Budowniczego - bardzo szczegółowa analiza tego co dają w domu Lustrzane Folie Przeciwsłoneczne:634 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page