top of page

Folia Armolan M50 XT
Model Bez Efektu Lustra
Umiarkowany Efekt Przeciwsłoneczny

Folie Przeciwsłoneczne na Okna - Model M35XT

✔ Folia Przeciwsłoneczna bez Efektu Lustra Weneckiego 

✔ redukcja energii cieplnej na oknach o 50%

✔ blokada UV (99%) i blasku słonecznego (do 50%)
✔ Folia przezierna, 0% zaciemnienia wnętrza

✔ bezpieczeństwo ptaków i roślin

✔ Model idealny na witryny sklepowe lub do bardzo słabo oświetlonych wnętrz

Montaż Folii M50 XT - Wilanów, Warszawa

Model Folii M50 XT to najjaśniejszy produkt z serii Folii Lustrzanych -- w zasadzie jest już tak przezierny i nisko napylany poliestrem, że nie powinien być nazywany "Folią Lustrzaną" (choć technika produkcji jest identyczna, z wyjątkiem zastosowanie bardzo niewielkiej ilości poliestru).  

Parametry redukcji ciepła, UV i blasku słońca są wyraźnie niższe od 'siostrzanych' modeli M20 XT oraz M35 XT, ale wcale nie są niskie. Parametr TSER (całkowita redukcja energii cieplnej) na poziomie 56% to nadal więcej niż przy jakiejkolwiek Folii Ceramicznej lub Selektywnej.

 

Gdzie sprawdza się najlepiej Model M50 XT?
Po pierwsze, to Folia idealna na wszystkie przeszklenia, gdzie efekt wenecki i lustrzany jest zupełnie niepotrzebny lub niepożądany - np. na witrynach sklepów czy salonów. Ciemniejsze Folie mogą (zwłaszcza w słoneczne dni) przeszkadzać w swobodnym wglądzie od zewnątrz, w przypadku tej Folii takie ryzyko znika.

Po drugie, Folia Armolan M50 XT świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie należy bardzo uważać na ubytek światła. Co prawda już nasz model M35 XT jest bardzo dobrze przygotowany na wnętrza tego typu, ale w sytuacjach ekstremalnych warto rozważyć M50 XT. 

Najważniejsze parametry modelu M50 XT to:

  • 56% redukcji energii cieplnej (wartość TSER) - Folia przepuszcza 44% energii dochodzacej na okna, resztę odbija lub absorbuje

  • obniżenie blasku o 46%

  • odbicie promieni UV (ultrafioletu) na poziomie 99% - to promienie odpowiedzialne za blaknięcie materiałów, mebli czy tapicerek

  • zaciemnienie wnętrza: 0,5-1,0% (niewidoczne dla ludzkiego oka)

  • brak wpływu na żywotność roślin i kwiatów w pomieszczeniach

Jeśli pomieszczenia są mocno przeszklone lub doświetlone, warto rozważyć mocniejszą wersję z serii Lustrzanej, a więc model M20 XT. Przy dużych powierzchniach szklanych (np. okna połaciowe i balkonowe, ogrody zimowe, Świetliki na Dachu) nie ma ryzyka nadmiernego przyciemnienia wnętrz, a więc spokojnie można stosować ciemniejsze modele Folii Armolan. 

Folia Armolan M50 XT - przykłady realizacji (link)

bottom of page